nadruki – wzory na koszulki i torby

A może którąś z naszych ilustracji chcielibyście mieć na torbie lub na koszulce? Tu będziemy zamieszczać te ilustracje, które technicznie nadają się do tych celów.


Pod tymi adresami znajdą Państwo koszulki, bluzy, kubeczki i inne akcesoria z naszymi wzorami. Zapraszamy!

  • sklep na Polskę – płatność w złotówkach:

teetres – https://lodzgraficzna.teetres.com/

  • sklepy poza Polską – płatność w dolarach:

redbubble – http://www.redbubble.com/people/krzyk-ostrowski/shop

teepublic – https://www.teepublic.com/user/krzykostrowski

skreened – http://skreened.com/lodzgraficzna

sunfrog – https://www.sunfrog.com/krzykostrowski?88622


REKONSTRUKCJE

Harjis

Konsultacja naukowa i poniższe opisy stroju i fryzury Harjis Reborn (https://www.facebook.com/harjisreborn):

Kobieta: „Tak mogłaby wyglądać urocza Germanka mieszkająca w pierwszych wiekach naszej ery na terenach dzisiejszego państwa polskiego. Włosy splotła w misterny warkocz wzorowany na fryzurze tzw. kobiety z Elling (bagiennym znalezisku zwłok z terenu dzisiejszej Danii). Jej ubiór to niezwykle prosta w kroju sukienka, przypominająca grecki peplos, spięta na ramionach fibulami – zapinkami i związana w pasie krajką czyli wąską taśmą tekstylną tkaną na tzw. krosienku tabliczkowym. Do fibul została podwieszona kolia składająca się z ręcznie robionych, kolorowych szklanych paciorków. Kraciasta tkanina sukni znana jest z bagiennego znaleziska z Thorsberg, z Niemiec, ale również ze stanowisk z Polski związanych z kulturą wielbarską na przykład z Leśna. Strój uzupełniają skórzane buty, szyte i wycinane z jednego kawałka skóry, zwane z łaciny – carbatinae, skórzana sakiewka na podręczne drobiazgi przywiązana do krajki oraz podstawowe narzędzie – nóż. W prawej ręce trzyma ówczesny atrybut kobiecości – wrzeciono z nawiniętą nań przędzą.”

Mężczyzna: „Wyobrażenie barbarzyńskiego wojownika pochodzącego z Germanii czyli z Europy Środkowej, żyjącego w pierwszych wiekach naszej ery. Długie włosy ma związane w tzw. węzeł swebski. Takie uczesanie było dość popularne wśród starożytnych Germanów, co potwierdza znaleziona w bagnie czaszka z Osterby (Niemcy) z zachowanymi włosami zaplecionymi w ten charakterystyczny sposób, a z terenów Polski – kociołek z Czarnówka (pow. Lębork) ozdobiony ornamentem w kształcie głowy wojownika z taką fryzurą, a także bujną brodą i wąsami. Przerzucony przez ramię płaszcz inspirowany jest znaleziskiem z Thorsberg (Niemcy). Prostokątny, kraciasty, zakończony frędzlami i barwiony na niebiesko – tzw. Prachtmantel – ekskluzywny płaszcz. Pod bujną brodą nieco ginie kolejny ważny element stroju wojownika – żelazna fibula czyli zapinka spinająca płaszcz na ramieniu. Rozmaite fibule występują w wielu grobach na cmentarzyskach kultury przeworskiej na terenie Polski i nie tylko. Wąskie, dopasowane spodnie z doszytymi skarpetkami znamy również z bagiennego stanowiska w Thorsbergu. Widoczny na spodniach wzór, to tzw. jodełka, rodzaj splotu tkackiego, stosowanego często w starożytnej Europie Północnej. Dopełnieniem stroju są skórzane buty, szyte i wycinane z jednego kawałka skóry, zwane z łaciny – carbatinae oraz również skórzany pas z dużą żelazną sprzączką i końcówką. W jednej ręce Barbarzyńca trzyma włócznię z grotem zainspirowanym typowymi znaleziskami z terenów Polski, np. z Ciebłowic Dużych. W drugiej ręce dzierży dużą, drewnianą tarczę z żelaznym umbem oraz ornamentem oczkowatym typowym dla kultury przeworskiej.”

WOJOWIE-03_15

WOJOWIE-03_08 kopia 4WOJOWIE-03_05

Legionista rzymski

WOJOWIE-03_10

Hoplita grecki 500 – 430 r. p.n.e.

wojowie-03_20


MITOLOGIE

Odyn

Tyr

Thor

Freja

Swaróg

wojowie-03_21

Weles

wojowie-03_22

Atena

WOJOWIE-03_03 kopia

Perun

WOJOWIE-03_04 kopia

Marzanna

WOJOWIE-03_13 kopia kopia

Dziewanna

WOJOWIE-03_12 kopia kopia


FANTASY I INNE

WOJOWIE-03_08 kopia

WOJOWIE-03_08 kopia 2

WOJOWIE-03_08 kopia 3

 

WOJOWIE-03a_04

WOJOWIE-03a_03

WOJOWIE-03a_02

WOJOWIE-03_03

WOJOWIE-03_02

WOJOWIE-03_01

WOJOWIE-03_09

WOJOWIE-03_08


CZASZKA-01


nadruk01


 

nadruk02


 

nadruk03


nadruk04


nadruk05


nadruk06


nadruk07


nadruk08


nadruk09


nadruk10


nadruk11


nadruk12


nadruk14


nadruk16


nadruk17


nadruk18


nadruk19


nadruk20


nadruk21


nadruk22


nadruk23


nadruk24


nadruk25

 

Jedna myśl na temat “nadruki – wzory na koszulki i torby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *