od kuchni cz.1

Postanowiliśmy rozpocząć cykl wpisów na naszym blogu w odpowiedzi na często pojawiające się pytanie „Czemu to tyle kosztuje? Za co płacę?” w odniesieniu do logo oraz różnych drobnych ilustracji wektorowych, które są przecież w ogólnej opinii tylko małymi znaczkami, więc i pracy nie ma przy nich zapewne zbyt wiele.

Ponieważ każdy docelowo widzi faktycznie tylko „mały znaczek”, nie zna zaś procesu, który poprzedził jego stworzenie i etapów, które w końcu doprowadzają do stworzenia „znaczka”, a także nie uzmysławia sobie, że w ten sposób stworzona grafika jest dowolnie skalowalna i nadaje się choćby również na plakat – chcemy co nieco wyjaśnić i zaprezentować.

To, co dziś pokażemy, to trzy etapy stworzenia jednej z części małej wpinki, ponieważ postanowiliśmy, projektując wpinkę, umieścić jako jej główny element rysunkową postać. Postać taka jest na swój sposób bardzo podobna, jeśli chodzi o proces powstania i rolę jaką ma pełnić, do logo.

 

[Nie zamieszczamy tu zdjęć ze spotkań i burz mózgów, które zawsze poprzedzają jakikolwiek pomysł, nie pokazujemy ekipy drukującej pierwsze pomysły i oceniającej, czy to co powstało w naszych głowach ma szansę sprawdzić się w życiu w wielu zastosowaniach, rozmiarach, na różnych tłach i wreszcie czy zostanie zapamiętane i skojarzone z tym, kogo ma prezentować. Do tego etapu jeszcze pewnie kiedyś wrócimy, jeśli znajdziemy czas podczas pracy na udokumentowanie tego procesu.]

 

Zatem dziś pierwsza mała prezentacja „od kuchni”.

Tak powstają nasze ilustracje wektorowe – w tym przypadku były to tylko trzy etapy, przy bardziej skomplikowanych realizacjach drukujemy i skanujemy poprawione ręcznie wydruki parę razy. Postaramy się w najbliższym czasie zaprezentować taki proces na przykładzie innych wykonanych przez nas ilustracji.

Pokazujemy tylko etapy, które pomyślnie przeszły weryfikację, czyli:

– ostateczny szkic, który faktycznie stał się podstawą postaci (zawsze poprzedza go mnóstwo „bazgrołów”, pozwalających złapać konkretny zarys pomysłu),

– konstrukcję z krzywych, z której zawsze cały tego typu projekt się składa,

– efekt finalny po dodaniu koloru, gradientów itp.

Podstawowe CMYK2013-07-11-16-04-51-skan 362Podstawowe CMYKPodstawowe CMYK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *